Czym nagradzać psa?

Jeśli chcesz zadbać o pozytywne wzmocnienie poprawnych nawyków u pupila, powinieneś zastanowić się nad tym, jak go nagradzać. Należy to przeprowadzić w ten sposób, aby pies kojarzył wykonanie danych poleceń czy czynności z nagrodą, przez co nauka przebiegnie szybciej. Dowiedz się, jak oraz czym nagradzać czworonoga.

Jak nagradzać psa?

To, jak szybko psiak nauczy się komend oraz poprawnych nawyków, zależy w dużej mierze od Ciebie i sposobu nagradzania zachowań. Jedną z najważniejszych zasad jest szybkość. Przysmaki treningowe należy mieć zawsze przy sobie, gdyż zwierzę, które otrzyma pozytywne wzmocnienie od razu, skojarzy to z daną czynnością. Więc należy pamiętać, aby jak najszybciej nagrodzić psa, gdy wykona komendę lub podczas nauki czystości. 

W jaki sposób nagradzać psa?

W przypadku pozytywnego wzmacniania nawyków u zwierzaka należy zastanowić się, jaki rodzaj nagrody będzie dla niego najskuteczniejszy. Wiele osób korzysta z przysmaków treningowych oraz pogłaskania czworonoga. Wynika to z tego, że jest to jasny komunikat dla psa, że jego opiekun jest zadowolony z poczynionych postępów. 

Nagródki treningowe – jakie warto wybrać?

Wybierając przysmaki treningowe, należy również zwrócić uwagę na dietę zwierzaka. W żadnym wypadku nie podawaj tzw.”ludzkiego jedzenia”. Choć pies z pewnością ucieszy się z kawałka burgera czy kabanosa, to jednak skład tych produktów nie jest najlepszy dla jego układu trawiennego i może niekorzystnie wpłynąć na jego zdrowie. Znacznie lepszym pomysłem będzie podanie naturalnych nagródek treningowych, takich jak dostępne w Petitmit suszone:

  • kawałki wołowiny,
  • filet z kaczki lub indyka,
  • szproty,
  • wątróbka jagnięca,
  • schab wieprzowy.

Stosowanie naturalnych nagródek treningowych nie tylko pozwoli na wzmocnienie pozytywnych nawyków u psiaka, ale również wzbogaci jego dietę. To produkty o prostym składzie niezawierające sztucznych wzmacniaczy smaku, dzięki czemu również opiekunowie zwierząt z alergiami pokarmowymi z łatwością znajdą odpowiedni przysmak dla czworonoga. Dzięki procesowi suszenia właściwości odżywcze mięsa są zachowane, a przy tym niezwykle smakowite. W zależności od rozmiaru zwierzęcia nagródki treningowe od Petitmit można porcjować, tak by nie przekroczyć zapotrzebowania kalorycznego. 

Niewielki rozmiar i waga suszonych kawałków mięsa pozwala je zabrać na spacer czy plac treningowy dla zwierząt. Dzięki temu nagrodzisz zwierzaka od razu. Doskonały skład oraz wysoka smakowitość tych przekąsek to powody, dla których wiele opiekunów decyduje się na ich stosowanie.