Dieta BARF dla owczarka niemieckiego

Owczarki niemieckie to jedne z najpopularniejszych psów w Polsce. Słyną ze swojej inteligencji, przywiązania oraz pięknego wyglądu. Warto jednak pamięć, że niezbędne dla prawidłowego rozwoju owczarka niemieckiego jest dobranie odżywczej karmy. Wielu opiekunów decyduje się na dietę BARF, która jest uważana za naturalny sposób żywienia. Dowiedz się, jak ją dobrać do owczarka niemieckiego.

Dieta BARF – dlaczego warto ją stosować u owczarka niemieckiego?

Zastanawiasz się, czy dieta BARF jest odpowiednia dla Twojego pupila? Wśród zalet stosowania jej można wymienić:

  • wysoką odżywczość

Dieta BARF składa się z różnych gatunków mięs, ryb, jaj, warzyw, owoców i olejów. Nie występują natomiast w niej zboża, które nierzadko są stosowane w karmach w roli ekonomicznych zapychaczy. Nieprzetworzone składniki są bogate w cenne składniki odżywcze, minerały i witaminy. Odpowiednio skomponowana dieta BARF wspomaga prawidłowy rozwój zwierzęcia i zachowanie dobrej formy.

  • smakowitość

Twój owczarek niemiecki to niejadek? Spróbuj zatem zastosować sposób żywienia BARF. Surowe mięso i ryby są nie tylko elementami bogatymi w wiele składników odżywczych, ale również są soczyste i smaczne. Wiele zwierząt chętniej sięga po takie produkty niż tradycyjną suchą karmę.

BARF to dieta możliwie jak najbardziej zbliżona do naturalnego żywienia psów.

Jaka dieta BARF dla owczarka niemieckiego?

Owczarki niemieckie to duże psy, których masa może sięgać nawet ponad 40 kg u samców. W pierwszych miesiącach szczeniaki tej rasy rozwijają się w szybkim tempie. Dlatego niezwykle istotna jest odpowiednia suplementacja składników odżywczych, takich jak wapń. Dzięki temu można wspomóc prawidłowy rozwój i wzrost czworonoga. W diecie BARF oprócz mięsa i innych składników są podawane także surowe kości czy skorupki jaj, które są doskonałym źródłem nie tylko wapnia, ale i witamin.

W jadłospisie BARF nie brak także podrobów, które nie tylko podnoszą smakowitość posiłku, ale pozwalają na wsparcie prawidłowej pracy organizmu. Podawanie takich produktów to również świetny metoda na suplementację witamin A, B czy K.  

Dieta BARF to doskonały sposób na żywienie owczarka niemieckiego. Wysokiej jakości mięso, podroby, kości, warzywa i owoce wpływają na piękną sierść oraz zdrowy układ kostny u zwierzęcia. Jednak wielu opiekunów obawia się, że nie znajdzie czasu na to, by samodzielnie komponować posiłek dla swojego pupila. Na szczęście możesz skorzystać z gotowej karmy BARF od Petitmit. Znajdziesz tu najlepszej jakości składniki oraz mieszanki różnych mięs. Dzięki temu karmienie owczarka niemieckiego według zasad żywienia BARF będzie znacznie łatwiejsze!