Dieta Barf Border Collie

Border Collie, to rasa stworzona do pracy, pasterstwo to jego miłość. Wymaga właściciela, który zapewni mu wymaganą porcję aktywności, nie tylko fizycznej ale też intelektualnej. To psy niezwykle wierne i oddane, ale przede wszystkim niesłychanie inteligentne. Dla swojego Pana są w stanie pracować stale, dlatego wymagają wyznaczenia im nawet czasu na odpoczynek. To rasa bardzo wymagająca i jednocześnie doskonała dla osób żyjących aktywnie na co dzień.

Purebred adult dog outdoors in the forest on a cloudy day during autumn..

Aby Border Collie mógł zachować piękną szatę, ale przede wszystkim zdrowie i witalność potrzebuje wysokiej jakości naturalnej karmy. Takie wymagania spełni jedynie dieta Barf.

Posiłki przedstawicieli tej rasy muszą być wysokoenergetyczne, odpowiednio zbilansowane, tak aby ich kaloryczność nie pozwoliła na doprowadzenie do nadwagi, ponadto bogate w witaminy zawarte np. w warzywach i owocach. Te wszystkie powyższe wymagania spełnia proponowana przez nas karma. Mieszanki na bazie najlepszej jakości różnorodnych surowych mięs z dodatkami, dostarczającymi niezbędnych witamin i wartości odżywczych. Bez dodatku konserwantów i barwników. Idealnym wyborem będą mięsa chude jak indyk czy cielęcina, jak również niezbędne w ich diecie będą mieszanki na bazie bardziej tłustych mięs jak kaczka czy baranina. Należy podawać również ryby, źródło kwasów omega-3.

Jest to bardzo ważne przede wszystkim dla ich kondycji fizycznej, w przypadku psa pracującego lub np. uprawiającego psie sporty. Z tego względu bardzo ważną rolę w ich diecie stanowi wapń, jego odpowiednia podaż pozwoli uniknąć wielu chorób. Najlepsze pod względem przyswajalności białko oraz tłuszcze pochodzenia zwierzęcego znajdują się właśnie w surowym mięsie, to dostarczy organizmowi psa odpowiednią ilość energii oraz pozwoli na budowanie pięknych mięśni.

Podając swojemu psu przygotowaną przez nas karmę na bazie różnorodnego surowego mięsa mięśniowego z odpowiednią ilością podrobów oraz kości w optymalnej proporcji masz pewność, że dajesz mu to co najlepsze. Nasze różnorodne mieszanki przygotowane z dbałością o każdy szczegół oparte o wiedzę i doświadczenie pozwolą dopasować odpowiednio zbilansowaną porcję pożywienia dla Twojego pupila, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze zgodnie z intencją natury.

Dietę Barf możesz wprowadzić w dowolnym wieku psa. Z pewnością sprawi to, że Twój pies będzie zdrowy, pełen witalności, będzie miał piękną szatę i dobrą odporność. Pozwoli ona także zapobiec powstawaniu wielu schorzeń czy alergii, jak również pomoże w leczeniu tych już nabytych.