Jak skompletować wyprawkę dla psa?

Kompletowanie wyprawki dla psa to bardzo przyjemne zadanie dla każdego przyszłego właściciela. Na rynku dostępne są przeróżne produkty w różnych zakresach cenowych. Każdy więc jest w stanie znaleźć i skompletować wyprawkę na miarę swoich możliwości. Co jest niezbędne? W co powinniśmy się zaopatrzyć zanim przyprowadzimy psa do domu? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Szczeniak a pies dorosły – jak kompletować wyprawkę mając to na uwadze?

Zarówno szczeniak jak i dorosły pies potrzebują pewnych niezbędnych akcesoriów. Co więc powinien mieć każdy przyszły właściciel zanim przyprowadzi swojego pupila do domu? I jakie są różnice między maluchem, a psem dorosłym? Oto kilka najważniejszych akcesoriów:

– transporter lub mata do samochodu i pasy bezpieczeństwa

Pamiętajmy, że nasza przygoda z nowym członkiem rodziny rozpoczyna się już w momencie odbioru go od hodowcy czy też ze schroniska. Musimy przygotować się już na pierwsze chwile z nim, czyli wspólną podróż. Podstawowe akcesoria, które będą nam potrzebne z myślą o pierwszej wspólnej i przede wszystkim bezpiecznej podróży to przede wszystkim transporter. Można go zastąpić matą do samochodu, a psa zabezpieczyć pasami bezpieczeństwa.

– miska na wodę i na pokarm, miska podróżna

Miski na wodę i jedzenie to chyba pierwsze najbardziej niezbędne akcesoria, jakie są nam potrzebne od pierwszych chwil naszego psa w nowym domu. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są miski zarówno plastikowe, jak i nierdzewne i ceramiczne. Jeśli chodzi o wodę to najzdrowsze dla naszego psa są miski ceramiczne, gdyż najdłużej zachowują smak i świeżość wody. Warto również zaopatrzyć się w miskę podróżną, która będzie nam potrzebna już w momencie odbioru psa.

– obroża lub szelki

Musimy zaopatrzyć się przynajmniej w jedną z tych dwóch opcji. Czy będzie to obroża czy szelki zależy tylko od was. Pamiętajcie jednak, że jeśli zdecydujecie się na szelki to muszą one być bezpieczne dla twojego psa i chociażby dla jego stawów, a więc nie mogą ograniczać jego ruchów. Coraz częściej można zamówić takie akcesoria u osób, które wykonują je ręcznie. Oczywiście szelki dla psa dorosłego mogą wykonane być praktycznie na dany wymiar, bez jakiejś dużej regulacji. W przypadku szczeniaka warto jest zakupić szelki czy też obrożę z odpowiednią regulacją mając na uwadze to, że maluch będzie dość szybko z nich wyrastał. Co jest ważne warto się w nie zaopatrzyć przed pierwszą podróżą na wypadek, gdyby była konieczność wyprowadzenia psa w celu załatwienia swoich potrzeb podczas podróży.

– smycz

Smycz z reguły kupujemy razem z obrożą lub szelkami. Są dostępne oczywiście różne długości. Jest to rzecz, którą również należy mieć już podczas pierwszej podróży z psem.

– legowisko

Jeśli chodzi o legowisko to wybór, jaki mamy na rynku jest ogromny. Przed zakupem legowiska należy przede wszystkim mieć na uwadze to, czy kupujemy legowisko dla psa dorosłego czy dla szczeniaka. Szczeniak może w którymś momencie mieć tendencję do niszczenia go, np. w celu ulżenia swoim bolącym czy swędzącym dziąsłom.  Pamiętajmy również, że maluchowi mogą się zdarzać jeszcze wpadki i choć z reguły nie dotyczy to ich posłania, to nie możemy tego wykluczyć. Warto więc, aby było to posłanie, które szybko i łatwo wypierzesz i wysuszysz. Jeśli szukasz posłania, które nada się do klatki kennelowej to z pewnością najlepsza będzie jakiegoś rodzaju mata. Można zamówić matę szytą na miarę.

– przysmaki treningowe oraz gryzaki

Treningówki oraz gryzaki to również bardzo ważna sprawa od samego początku. Szczególnie w przypadku szczeniaka czy psa z adopcji. Smaczki treningowe ułatwią nam już od pierwszych dni wychowywanie i szkolenie psa na zasadach pozytywnego wzmacniania. Gryzaki z kolei pozwolą na zaspokojenie potrzeby gryzienia i żucia. Dla szczeniaka będą przede wszystkim ulgą w momencie ząbkowania. Najrozsądniejszym wyborem w tej kwestii będą gryzaki i przysmaki w formie naturalnej, jakie znajdziecie w sklepie www.petitmit.pl . Są one jednocześnie dla psa zdrowe jak i atrakcyjne.

– klatka, zagroda, kojec – jeśli zamierzasz z niej korzystać albo masz jeszcze wątpliwości

Jeśli jesteś już zdecydowany na to, że chcesz ograniczyć swojemu psu przestrzeń, a przede wszystkim stworzyć miejsce, które stanie się jego azylem w twoim domu, już od pierwszego dnia powinieneś zabezpieczyć się w klatkę kenelową, zagrodę lub kojec czy inne akcesoria, które pozwolą ci na wydzielenie przestrzeni tylko dla twojego psa. Jeśli masz wątpliwości czy to jest dobre rozwiązanie, to też proponujemy, aby mimo wszystko jedno z nich znalazło się w twoim domu już w momencie, gdy twój pies zostanie do niego wprowadzony. O tym jak klatka działa na psa czy jest ona dobrym czy złym rozwiązaniem opowiadamy ci w osobnym wpisie. Mamy nadzieję, że pomoże ci on w podjęciu dobrej decyzji.

– zabawki

W przypadku zabawek będą oczywiście wyraźne różnice między potrzebami szczeniaka, a psa dorosłego. Jak się domyślacie z pewnością szczenię ma dużo większe wymagania, jeżeli chodzi o zabawki. Powinniśmy się zabezpieczyć w różne ich rodzaje: od miękkich pluszaków po zabawki sznurkowe i sztuczne gryzaki.

– czasoumilacze w postaci Konga maty czy zabawek węchowych i logicznych

Ta grupa akcesoriów jest ważna zarówno dla szczeniaka jak i psa dorosłego. Oczywiście dla szczeniaka mają one znaczenie nie tylko dla zaspokajania podstawowych potrzeb, ale również dla jego rozwoju. Wszelkiego rodzaju akcesoria, w których możemy w sposób interaktywny, czyli inny niż standardowy podać podstawowy posiłek, pozwolą urozmaicić karmienie psa. To wpłynie pozytywnie na jego samopoczucie i psychikę. Z kolei wszelkie zabawki węchowe czy też logiczne pomagają nam zaspokoić potrzeby psa w zakresie węszenia.

– woreczki na odchody

Pamiętajmy, że należy sprzątać po swoim psie, aby uniknąć przenoszenia chociażby niechcianych pasożytów. Warto więc już na samym początku zabezpieczyć się w woreczki na odchody.

– odpowiednia karma dla psa

W tej kwestii z pewnością dobrym odpowiednim krokiem będzie dopytanie hodowcy w jaką karmę należy się zaopatrzyć i co w tej kwestii trzeba się dowiedzieć. Sprawa jest dosyć łatwa, jeśli weźmiemy pod uwagę gotowe karmy suche czy mokre. Jeżeli natomiast np. w hodowli szczeniaki odchowywane były na diecie BARF to z pewnością hodowca udzieli rad na początek oraz zasugeruje jaką wiedzę w tej kwestii należy przyswoić, a także jak przygotować się do w kwestiach organizacyjnych.

Warto pamiętać:

W całym szaleństwie zakupów musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nasz pies potrzebuje przede wszystkim nas. Naszego czasu, zaangażowania, cierpliwości i miłość. Tego nigdy nie zastąpią mu najlepsze zabawki czy najpiękniejsze posłanie. Dlatego oprócz powyższych, które wymieniliśmy polecamy wam również zabezpieczyć się dużo wcześniej w ciekawą literaturę dotyczącą wychowania i życia z psem, w postaci książek czy też wartościowych blogów. To pozwoli zdobyć wam podstawową wiedzę niezbędną do tego, aby uniknąć podstawowych błędów, które często popełniamy właśnie przez brak wiedzy.