Dieta BARF dla psów rasy pitbull

Każda rasa psów ma indywidualne uwarunkowania oraz potrzeby żywieniowe. Dlatego warto zadbać o odpowiednio dopasowana dietę dla czworonoga. Obecnie coraz większą popularność zdobywa sposób żywienia według zasad BARF. Dowiedz się, na czym polega taka dieta i czy warto ją podawać psom rasy pitbull.

Pit bull – jakie potrzeby żywieniowe?

Psy rasy pitbull osiągają wagę nawet do 30 kg u samca. Charakteryzują się mocną i umięśnioną sylwetką. Choć w Polsce są uznawane za rasę agresywną, to coraz więcej osób decyduje się na adopcję takiego czworonoga. Odpowiednio wychowane będą wspaniałym przyjacielem dla całej rodziny. Ze względu na swoją umięśnioną sylwetkę oraz wysoką aktywnością, mają one wysokie zapotrzebowanie dla białka, które można znaleźć w mięsie czy podrobach. Dlatego wiele opiekunów pitbulli decyduje się na żywienie pupila według zasad diety BARF.

Dieta BARF dla pitbulla – na czym polega?

Jadłospis BARF to inaczej odpowiednia biologicznie surowa dieta. To powrót do naturalnego sposobu żywienia. Głównym założeniem takiego sposobu karmienia, to podawanie mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego bez uprzedniej obróbki cieplnej. Dieta BARF składa się z takich elementów, jak:

  • mięso – drób, jagnięcina, wołowina, wieprzowina, baranina czy królik,
  • ryby – łosoś, dorsz,
  • podroby i skóra,
  • kości,
  • jajka,
  • warzywa i owoce,
  • oleje i suplementy diety.

W takim sposobie żywienia pies otrzymuje odpowiednią ilość białek i tłuszczów. Węglowodanów jest znacznie mniej niż w gotowych karmach, a ich źródłem głównie są warzywa i owoce, które wpływają pozytywnie na odżywczość i smakowitość pożywienia. To doskonały sposób żywienia dla psów rasy pitbull, gdyż dzięki odpowiedniej podaży białek, zwierzę ma wsparcie przy budowie tkanki mięśniowej. 

Jakie są zalety diety BARF?

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem u swojego czworonoga diety BARF? Oto kilka zalet tej diet:

  • odżywczość

Podawanie surowej karmy zapewnia zwierzęciu odpowiednie wsparcie w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju. W dobrze skomponowanej diecie BARF znajdują się wszystkie niezbędne substancje odżywcze, minerały oraz witaminy. 

  • wysoka smakowitość

Nierzadko opiekunowie martwią się, że ich pupile nie mają apetytu. Trudno się dziwić, gdyż sucha karma, choć może mieć wysoką jakość, to nie zawsze jest smaczna dla czworonoga. Żywienie BARF jest znacznie bardziej apetyczne dla czworonoga.

  • różnorodność

Karmienie według zasad BARF zakłada różnorodność wykorzystywanych produktów, takich jak mięso, ryby, podroby, jaja i kości. Dzięki temu dieta może być odpowiednio zbilansowana.

To tylko kilka plusów żywienia BARF. Co więcej, przygotowywanie takiej karmy wcale nie musi być czasochłonne, gdyż w Petitmit znajdziesz gotowe pakiety zawierające różnorodne gatunki mięs, warzyw i owoców, kości, podrobów oraz cennych olejów. W ten sposób nie musisz sam poszukiwać tych produktów w sklepach i komponować diety. To doskonałe rozwiązanie dla każdego opiekuna, gdyż zapewnia wygodę, a przy tym odpowiednio zbilansowane żywienie dla czworonoga.