Dieta BARF dla szczeniaka

Pojawienie się szczeniaka w domu to ogromna radość, ale również duże wyzwanie. Należy stworzyć bezpieczne środowisko dla malucha, a przy tym zadbać o odpowiednie pożywienie. Jakość karmy ma ogromne znaczenie dla rozwoju młodego czworonoga. Dowiedz się, czy dieta BARF to korzystny wybór dla szczeniaka.

Szczeniak – jakie ma potrzeby żywieniowe?

Zrównoważone żywienie jest niezwykle istotne dla każdego czworonoga, zwłaszcza w okresie szczenięcym. Warto jednak pamiętać, że w zależności od rasy i średniej docelowej masy, należy odpowiednio dopasować ilość pokarmu. W przypadku zarówno większych, jak i mniejszych psów można zaobserwować niezwykle szybki wzrost oraz przybieranie na wadze. Rozwijają się także szkielet i narządy. Dlatego sposób żywienia w okresie szczenięcym ma wpływ na zdrowie psa w późniejszych latach. W jadłospisie malucha po odstawieniu od mleka matki nie może zabraknąć takich elementów, jak: 

  • mięso,
  • kości i chrząstki,
  • podroby,
  • nabiał,
  • warzywa i owoce,
  • suplementy i oleje.

Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w białko i tłuszcze oraz niezbędne elementy, takie jak wapń oraz witaminy, to wsparcie w prawidłowym rozwoju szczeniaka.

Czy BARF jest dobry dla szczeniaka?

Coraz większą popularnością cieszy się żywienie BARF, nic dziwnego, gdyż jest to naturalny jadłospis, który zapewnia nie tylko wysoką smakowitość, ale również jest niezwykle odżywczy oraz bogaty w cenne substancje odżywcze. Część osób jednak obawia się, czy podawanie surowego mięsa jest odpowiednie dla szczeniaka. Warto jednak wiedzieć, że jeśli pupil jest zdrowy, to jak najbardziej może być żywiony według zasad BARF. Odpowiednio skomponowany jadłospis, bogaty w wysokiej jakości mięsa, podroby, a także cenne tłuszcze będzie doskonale wspierał rozwój malucha. Należy pamiętać, aby odpowiednio dopasować porcję do wieku psa i zadbać o to, by kości i chrząstki nie były zbyt duże dla niego. Kolejnym aspektem, o który warto zadbać, to stopniowe przestawianie szczeniaka na BARF. Dzięki powolnemu wprowadzaniu surowego jadłospisu unikniesz ewentualnych problemów trawiennych u malucha.

Gotowe karmy BARF dla szczeniąt

Niektórzy obawiają się, że samodzielne przygotowywanie pożywienia BARF może być czasochłonne. Wszak należy zaopatrzyć się w różne gatunki mięs oraz inne niezbędne składniki. Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem będzie wybór gotowych pakietów karmy BARF dla szczeniąt w Petitmit. W naszej ofercie znajdziesz produkty o różnorodnym i niezwykle odżywczym składzie, które można podawać zarówno psom dorosłym, jak i szczeniętom, które ukończyły 8 tydzień. Dzięki temu zadbasz o zbilansowane żywienie BARF dla swojego czworonoga.