Dieta BARF – Husky

Psy rasy husky syberyjski zachwycają pięknym wyglądem oraz temperamentnym charakterem. Warto jednak wiedzieć, że aby Twój czworonóg prawidłowo się rozwijał oraz funkcjonował, niezbędne jest wysoko odżywcze oraz zbilansowane żywienie. Dowiedz się, czy dieta BARF jest odpowiednia dla psów husky.

Psy rasy Husky – jakie mają potrzeby żywieniowe?

Husky zaliczają się do dużych psów. Ich masa w zależności od płci może wynosić od 20 kg do 27 kg, a wzrost do 60 cm. Wyróżniają się grubą okrywą o umaszczeniu w odcieniach czerni, szarości i bieli. Husky zaliczają się do szpiców i psów ras pierwotnych. W ich żywieniu nie może zabraknąć wysokiej jakości białka najlepiej pochodzenia zwierzęcego oraz tłuszczów. Warto również pamiętać o idealnie zbilansowanym jadłospisie pod kątem właściwości odżywczych oraz witamin. Wielu opiekunów psów Husky zwraca uwagę, że ich pupile nierzadko są wybredne. Coraz większą popularnością jednak cieszy się u takich zwierzaków karmienie według zasad BARF.

Maya, the happy husky

BARF dla husky – czy to odpowiedni sposób żywienia?

Niektórzy obawiają się podawania surowego pożywienia swoim psom. Warto jednak wiedzieć, że dieta BARF to najbardziej biologicznie odpowiedni jadłospis dla czworonoga. Decydując się na wysokiej jakości żywienie bez obróbki cieplnej, które jest odpowiednie do potrzeb psa, dbasz o jego prawidłowy rozwój oraz zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

Dieta BARF jest bogata w białko pochodzące z mięsa, ryb oraz podrobów. Znajdują się w niej także ryby, jaja oraz w mniejszym stopniu warzywa i owoce. Nie brak w nich także kości, olejów czy suplementów. Dzięki temu zwierzę otrzymuje odpowiednie ilości makro- i mikroelementów. Warto wiedzieć, że wysoka zawartość białka pochodzenia zwierzęcego sprawia, że jest BARF to doskonały sposób żywienia dla psów rasy husky

Ogromną zaletą takiej diety jest również wysoka smakowitość. Jadłospis BARF charakteryzuje się różnorodnością, a surowe mięso jest bogate w składniki odżywcze. Nawet psy niejadki chętniej zjadają pełną porcję dobrze skomponowanej karmy.

BARF dla husky – czy musi być czasochłonny?

Część opiekunów wyraża obawy związane z czasochłonnością przygotowywania karmy BARF dla psa husky. Warto jednak wiedzieć, że nie musisz samodzielnie szukać różnych gatunków mięs i komponować dietę. W Petitmit znajdziesz gotowe pakiety wysokiej jakości karmy BARF z różnorodnymi składnikami. Dzięki temu zapewnisz swojemu zwierzęciu odpowiednio zbilansowany jadłospis bez konieczności tracenia czasu na samodzielne komponowanie diety.