Dieta naturalna Barf Cocer Spaniel

Cocker spaniel to piękny pies o niezwykle przyjaznym usposobieniu, łagodny i jednocześnie energiczny. Uwielbia przebywać ze swoją rodziną, szczególnie spędzając ten czas aktywnie ze względu na to, że Cocer spaniele potrzebują dużo ruchu. Niezbyt dobrze znoszą samotność, choć pracując nad tym od początku można uzyskać dobre efekty. To doskonały pies rodzinny, jednak nie należy zapominać, że w jego żyłach płynie myśliwska krew. Na stróża kompletnie się nie nadaje, ze względu na swoje przyjazne nastawienie do ludzi. Bardzo dobrze dogaduje się również z innymi zwierzakami. To rasa cechująca się ponadprzeciętną inteligencją i sprytem, dzięki czemu chętnie i szybko się uczą, pod warunkiem jednak, że zadania są dla nich ciekawe. Są również zwinne i szybkie, co czyni ich dobrymi sportowcami. Mimo swego łagodnego usposobienia wymaga konsekwentnego wychowania i dobrej, urozmaiconej socjalizacji.

Pielęgnacja jego szaty wymaga od właściciela dużego zaangażowania i systematyczności. Polega na szczotkowaniu ich pięknej długowłosej sierści.  Należy też szczególnie dbać o ich uszy, aby uniknąć infekcji. Poza zaledwie kilkoma typowymi dla rasy schorzeniami, których można uniknąć dzięki odpowiednim badaniom genetycznym w hodowli, rasa ta cieszy się żelaznym zdrowiem. Sporadycznie mogą wystąpić problemy z sercem i nowotwory, dlatego bardzo ważna w ich wypadku jest profilaktyka w postaci najlepszej jakościowo diety. Tylko dieta Barf jest w stanie dać Twojemu psu to co najlepsze. W sposób indywidualny należy pochylić się nad doborem kaloryczności diety, biorąc pod uwagę przede wszystkim poziom aktywności naszego psa. Cocker spaniel ma tendencję do tycia, dlatego należy kontrolować jego wagę, aby zapobiec zbytniemu obciążeniu ich kręgosłupa i stawów biodrowych. Ważne jest to również pod kątem pracy serca.

Te wszystkie powyższe wymagania spełnia proponowana przez nas karma. Mieszanki na bazie najlepszej jakości różnorodnych surowych mięs z dodatkami, dostarczającymi niezbędnych witamin i wartości odżywczych. Jeśli zdecydujesz się na proponowane przez nas produkty bardzo długo będziesz się cieszyć pełnym energii, zdrowym kompanem. Idealny dla niego okaże się zarówno chudy królik, jak wołowina, a nawet bardziej tłusta kaczka w odpowiedniej ilości. Pamiętajmy również o rybach i jakże ważnych kwasach omega-3 w nich zawartych, co wspaniale wpłynie na u ich piękną sztatę. Dodatkowe walory dadzą nam witaminy zawarte w warzywach i owocach.

Podając swojemu psu przygotowaną przez nas karmę na bazie różnorodnego surowego mięsa mięśniowego z odpowiednią ilością podrobów oraz kości w optymalnej proporcji masz pewność, że dajesz mu to co najlepsze. Nasze różnorodne mieszanki przygotowane z dbałością o każdy szczegół oparte o wiedzę i doświadczenie pozwolą dopasować odpowiednio zbilansowaną porcję pożywienia dla Twojego pupila, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze zgodnie z intencją natury.

Dietę Barf możesz wprowadzić w dowolnym wieku psa. Z pewnością sprawi to, że Twój pies będzie zdrowy, pełen witalności, będzie miał piękną szatę i dobrą odporność. Pozwoli ona także zapobiec powstawaniu wielu schorzeń czy alergii, jak również pomoże w leczeniu tych już nabytych.