Dieta naturalna Barf Shar Pei

Shar pei to pies o niezwykłym wyglądzie i bardzo osobliwym charakterze. Jednocześnie bywa uparty i posłuszny, w jednej chwili otwarty, by w następnej okazać rezerwę. Pies o umiarkowanym temperamencie, dobrze dogadujący się z dziećmi, przywiązany do całej rodziny, choć przeważnie upatruje sobie swojego ulubionego opiekuna. Niestety gorzej idzie mu dogadywanie się z innymi psami, przez swój silny instynkt terytorialny często popada w konflikty, choć to kwestia indywidualna i zależna w dużej mierze od wychowania. W nim z kolei potrzebuje konsekwencji i systematyczności. Pod względem aktywności całkowicie dopasuje się do właściciela, jednego dnia może być typowym kanapowcem, żeby już kolejnego towarzyszyć mu podczas długich spacerów. W przeszłości pies pracujący, polujący, stróżujący, współcześnie głównie pies do towarzystwa i pies rodzinny. W związku z tym, że Shar pei to indywidualista to i szkolenie go wymaga bardzo dużo cierpliwości.

Średnio znosi skrajne warunki pogodowe, trzeba wtedy o tym pamiętać i odpowiednio o niego zadbać. Na ogół wbrew niektórym opiniom to rasa mało chorowita. Czasami pojawiają się u nich alergie o różnym podłożu. Jednak zapewniając mu odpowiednie warunki, opiekę i przede wszystkim dietę będziemy się cieszyć naszym psim przyjacielem bardzo wiele lat.

Bardzo ważna w ich wypadku jest profilaktyka w postaci najlepszej jakościowo diety. Tylko dieta Barf jest w stanie dać Twojemu psu to co najlepsze. W sposób indywidualny należy pochylić się nad doborem kaloryczności diety, biorąc pod uwagę przede wszystkim poziom aktywności naszego psa. Należą do psów dość wybrednych, dlatego pachnące mieszanki Barf będą stanowić dla nich bardzo atrakcyjny kąsek.

Te wszystkie powyższe wymagania spełnia proponowana przez nas karma. Mieszanki na bazie najlepszej jakości różnorodnych surowych mięs z dodatkami, dostarczającymi niezbędnych witamin i wartości odżywczych. Jeśli zdecydujesz się na proponowane przez nas produkty bardzo długo będziesz się cieszyć pełnym energii, zdrowym kompanem. Idealny dla niego okaże się zarówno chudy królik, jak wołowina, a nawet bardziej tłusta kaczka w odpowiedniej ilości. Pamiętajmy również o rybach i jakże ważnych kwasach omega-3 w nich zawartych, co wspaniale wpłynie na u ich piękną sztatę. Dodatkowe walory dadzą nam witaminy zawarte w warzywach i owocach.

Ponadto wybór diety Barf opartej na podawaniu posiłków na bazie surowego mięsa, w naturalny sposób zaspokoi jego potrzeby łowieckie, co jest uwarunkowane wysokim stopniem przyswajalności tryptofanu zawartego w mięsie nie poddanym obróbce termicznej.

Podając swojemu psu przygotowaną przez nas karmę na bazie różnorodnego surowego mięsa mięśniowego z odpowiednią ilością podrobów oraz kości w optymalnej proporcji masz pewność, że dajesz mu to co najlepsze. Nasze różnorodne mieszanki przygotowane z dbałością o każdy szczegół oparte o wiedzę i doświadczenie pozwolą dopasować odpowiednio zbilansowaną porcję pożywienia dla Twojego pupila, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze zgodnie z intencją natury.

Dietę Barf możesz wprowadzić w dowolnym wieku psa. Z pewnością sprawi to, że Twój pies będzie zdrowy, pełen witalności, będzie miał piękną szatę i dobrą odporność. Pozwoli ona także zapobiec powstawaniu wielu schorzeń czy alergii, jak również pomoże w leczeniu tych już nabytych.