Dieta naturalna Shiba Inu

Shiba Inu wydaje się być idealnym partnerem dla wielu miłośników psów, jednak przyszli opiekunowie powinni posiadać dużą wiedzę w zakresie wychowania psa. Mimo swojego poręcznego rozmiaru i fajnego wyglądu to rasa bardzo pewna siebie, niezależna i absolutnie nie lubiąca się podporządkowywać.

Jego zamiłowanie do łowów nie ułatwia zadania przyszłemu właścicielowi. Shiba bez odpowiedniej socjalizacji od wieku szczenięcego nie zapała zaufaniem i przyjaźnią do obcych zwierząt czy ludzi w wieku dorosłym, dlatego warto od samego początku przyuczać malucha do przebywania z różnymi zwierzętami i osobami spoza najbliższego kręgu.

Jeśli wystarczająco dużo uwagi poświęcimy na tresurę i socjalizację Shiby, stanie się dla nas najlepszym przyjacielem. Będzie idealnym towarzyszem długich wędrówek w każdą pogodę.

By zapewnić mu odpowiednią dawkę energii należy zapewnić naszemu psu zdrową i łatwo przyswajalną dietę, o wysokiej zawartości najlepszej jakości mięsa. Jedynie dieta Barf oparta na podawaniu składników nie przetwarzanych termicznie, w postaci surowej, oparta na mięsie z naturalnymi dodatkami, jest w stanie sprostać wymaganiom tej rasy. Pozbawiona sztucznych dodatków i barwników pozwoli uniknąć np. alergii czy innych obciążających organizm schorzeń.

Te wszystkie powyższe wymagania spełnia proponowana przez nas karma. Mieszanki na bazie najlepszej jakości różnorodnych surowych mięs z dodatkami, dostarczającymi niezbędnych witamin i wartości odżywczych.

Szata Shiby wymaga regularnej pielęgnacji, aby utrzymać ją w najlepszej kondycji pokarm podawany naszemu psu musi być najwyższej jakości.

Ze względu na poziom aktywności przedstawicieli tej rasy bez wahania możesz podawać właściwie każdy rodzaj mięsa, również te z większą zawartością tłuszczu, który jest bardzo dobrze trawiony, a jednocześnie niezwykle cenny dla naszych czworonogów. Natomiast najlepszej jakości łatwo przyswajalne białko zawarte w mięsie jest podstawą budowania zdrowych mięśni, organów czy stawów. Bardzo cenne składniki i witaminy zawierają również mieszanki rybne dostępne w naszej ofercie.

Wybór diety Barf opartej na podawaniu posiłków na bazie surowego mięsa, w naturalny sposób zaspokoi również jego potrzeby łowieckie, co jest uwarunkowane wysokim stopniem przyswajalności tryptofanu zawartego w mięsie nie poddanym obróbce termicznej.

Podając swojemu psu przygotowaną przez nas karmę na bazie różnorodnego surowego mięsa mięśniowego z odpowiednią ilością podrobów oraz kości w optymalnej proporcji masz pewność, że dajesz mu to co najlepsze. Nasze różnorodne mieszanki przygotowane z dbałością o każdy szczegół oparte o wiedzę i doświadczenie pozwolą dopasować odpowiednio zbilansowaną porcję pożywienia dla Twojego pupila, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze zgodnie z intencją natury.

Dietę Barf możesz wprowadzić w dowolnym wieku psa. Z pewnością sprawi to, że Twój pies będzie zdrowy, pełen witalności, będzie miał piękną szatę i dobrą odporność. Pozwoli ona także zapobiec powstawaniu wielu schorzeń czy alergii, jak również pomoże w leczeniu tych już nabytych.