Jakie mięso w diecie BARF dla psa?

Coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywnym sposobem żywienia dla psów, niż gotowe suche lub mokre karmy. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się dieta BARF dla czworonogów. Taki kierunek żywienia wiąże się z powrotem do naturalnego jadłospisu psów. Dowiedz się, czym jest BARF oraz jakie są zalety jego stosowania.

Dieta BARF dla psów – na czym polega?

Dieta BARF to naturalny sposób żywienia, w którym podawane są produkty niepoddane obróbce termicznej. W dużej mierze składa się ona z mięsa, ryb, podrobów. Znajdą się także w niej jaja, kości, oleje, warzywa, owoce oraz suplementy diety wzbogacające pokarm. Nie ma w niej natomiast miejsca na makarony, kasze czy zboża. Dzięki samodzielnemu dobieraniu składników, które znajdą się w misce zwierzaka, jest to również odpowiednie żywienie dla czworonogów skłonnych do alergii pokarmowych. 

Jakie mięso w diecie BARF dla psa?

Mięso powinno stanowić około 50% pokarmu czworonoga. W zależności od preferencji może to być kurczak, indyk, kaczka, wołowina, jagnięcina, cielęcina czy królik. Do tego warto także zadbać o dodatek podrobów, np. żołądków, serc czy żwaczy. Należy jednak pamiętać o tym, aby dieta BARF dla psa była odpowiednio zbilansowana, ale także zróżnicowana. Wielu opiekunów obawia się tego sposobu żywienia ze względu na:

  • utrudniony dostęp do różnych gatunków świeżego surowego mięsa,
  • brak czasu na samodzielne przygotowywanie karmy dla psa,
  • zbyt małą wiedzę lub doświadczenie w komponowaniu jadłospisu dla czworonoga.

Czy w takiej sytuacji należy zrezygnować z surowego żywienia dla psa? Niekoniecznie! Można skorzystać z gotowych porcji BARF od Petitmit. W ten sposób zadbasz o:

  • zbilansowaną i zróżnicowaną dietę dla psa,
  • wysokiej jakości karmę,
  • oszczędność czasu.

W ofercie Petitmit znajdziesz wiele rodzajów karm BARF o różnorodnej wielkości. Dzięki temu nie musisz sam planować surowych posiłków dla swojego czworonoga, a przy tym możesz mieć pewność, że zapewniasz mu wszelkie niezbędne witaminy i surowce.

Jakie są zalety diety BARF dla psa?

Zdecydowanie się na dietę BARF dla psa jest niezwykle korzystne. Wśród zalet tego sposobu żywienia można wymienić:

  • wysoką smakowitość

Surowe mięso, ryby, podroby, jajka i oleje to elementy, które charakteryzują się wysoką smakowitością. Dlatego wiele opiekunów z psami niejadkami decyduje się na ten sposób żywienia.

  • odpowiednie odżywienie

Prawidłowo skomponowana dieta BARF dla psa jest niezwykle odżywcza. Znajdziesz w niej nie tylko niezbędne dla zdrowia zwierzęcia białko i tłuszcze, ale także wszelkie potrzebne minerały i witaminy.

Ze względu na takie atuty, coraz więcej opiekunów decyduje się na wdrożenie diety BARF u swojego psa.