Naturalna dieta Barf Bedlington Terrier

Bedlington terrier to pies o dwóch twarzach, z jednej strony wspaniały pies do towarzystwa, bardzo elegancki i dostojny, z drugiej zaś odważny i temperamentny myśliwy. Zazwyczaj łagodny i wesoły pies ale od czasu do czasu potrafi zaskoczyć swojego właściciela i pokazać swoją niezależność i upór. Wymaga zatem konsekwencji w wychowaniu i ciągłej pracy z człowiekiem. Psy tej rasy są bardzo inteligentne, dlatego szybko się uczą, sprawiając swojemu właścicielowi wielką przyjemność z tego procesu. Bedlington terrier rodziny z reguły wybiera sobie jedną osobę i jest w stanie zrobić dla niej wszystko, Bardzo przywiązuje się do wszystkich domowników, ale w szczególności do swojego Pana. Uwielbia pieszczoty i jego obecność, niestety kiedy zostanie źle poprowadzony i zsocjalizowany może się okazać zaborczy i zazdrosny np. o inne psy w domu.

Dostosuje się do mieszkania zarówno w domu z ogrodem jak i w małym mieszkaniu w mieście, najważniejsza jest dla niego obecność jego opiekuna. Jeden warunek należy jednak spełnić, a mianowicie musimy zapewnić mu codzienne długie i atrakcyjne spacery, aby mógł spożytkować nadmiar energii. Nie lubi zostawać sam, jest dobrym kompanem w zabawach z dziećmi, choć nie lubi niedelikatnego traktowania. Z reguły bardzo przyjaźnie nastawiony do obcych.

Rasa ta oprócz kilku genetycznych schorzeń typowych dla rasy, należy do psów zdrowych. Aby uniknąć problemów nabytych jak np. alergie należy zadbać o odpowiednią dietę. Najlepsza w ich przypadku będzie dieta Barf , oparta na surowym mięsie, które nie jest poddane obróbce termicznej, nie zawiera sztucznych dodatków i barwników. W zamian za to bogata jest w najlepszej jakości przyswajalne białko pochodzenia zwierzęcego, które w przypadku psów o tak dużej aktywności jest niezbędne.

Wybór diety Barf opartej na podawaniu posiłków na bazie surowego mięsa, w naturalny sposób zaspokoi jego potrzeby łowieckie, co jest uwarunkowane wysokim stopniem przyswajalności tryptofanu zawartego w mięsie nie poddanym obróbce termicznej. Ze względu na dość aktywny tryb życia Bedlintona bez wahania można sięgnąć zarówno po mięsa o mniejszej jak i większej zawartości tłuszczu. Do wybory jest wiele gatunków mięs takich jak: indyk, wołowina, baranina czy gęś. Należy również zadbać o to, aby nasz pupil w swojej diecie otrzymywać mieszanki na bazie ryby, które zawierają przede wszystkim kwasy omega-3. Dodatkowych wartości odżywczy dostarczą mu również warzywa i owoce.

Te wszystkie powyższe wymagania spełnia proponowana przez nas karma. Mieszanki na bazie najlepszej jakości różnorodnych surowych mięs z dodatkami, dostarczającymi niezbędnych witamin i wartości odżywczych.

Podając swojemu psu przygotowaną przez nas karmę na bazie różnorodnego surowego mięsa mięśniowego z odpowiednią ilością podrobów oraz kości w optymalnej proporcji masz pewność, że dajesz mu to co najlepsze. Nasze różnorodne mieszanki przygotowane z dbałością o każdy szczegół oparte o wiedzę i doświadczenie pozwolą dopasować odpowiednio zbilansowaną porcję pożywienia dla Twojego pupila, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze zgodnie z intencją natury.

Dietę Barf możesz wprowadzić w dowolnym wieku psa. Z pewnością sprawi to, że Twój pies będzie zdrowy, pełen witalności, będzie miał piękną szatę i dobrą odporność. Pozwoli ona także zapobiec powstawaniu wielu schorzeń czy alergii, jak również pomoże w leczeniu tych już nabytych.