Naturalna dieta Barf Owczarka Szkockiego

Owczarek szkocki to rasa uznana za jedną z najbardziej rodzinnych psów na świecie, bo kto nie pokochał filmowej Lassie? To w rzeczywistości rasa o ponadprzeciętnej inteligencji, szybko ucząca się nowych zadań, przepełniona empatią. Idealnie dopasowuje się do swojego ukochanego właściciela, przywiązuje się do niego bez granic, jednocześnie wymagając tego samego od niego. Ich elegancka sylwetka i niebywała szata w połączeniu z pełnym przyjaźni spojrzeniem czyni je obiektem podziwu wszystkich wokoło.

Ważna a właściwie najważniejsza w przypadku tejże rasy jest dieta, która ma ogromny wpływ przede wszystkim na ich piękny wygląd, kondycję szaty, szczególnie u Collie długowłosego. Są to psy o cudnej smukłej budowie, którą najprościej utrzymać opierając ich dietę na naturalnych składnikach, czyli dietę Barf, która jest podstawą budowy zdrowych mięśni bez obciążającej organizm tkanki tłuszczowej. Idealnym wyborem będą mięsa chude jak indyk czy wołowina, jak również niezbędne w ich diecie będą mieszanki na bazie bardziej tłustych mięs jak kaczka czy baranina. Należy podawać również ryby, źródło kwasów omega-3.

W związku ze skłonnością do dysplazji stawów biodrowych, dieta Barf jest najlepszym z możliwych wyborów. Pozwoli na dokładne komponowanie porcji odpowiedniej dla danego przedstawiciela tej rasy, biorąc pod uwagę wiele aspektów, jak np. wiek, aktywność, waga.

Niezwykle ważne w ich przypadku jest podawanie posiłków o najwyższej jakości. Na to pozwala nam w największym stopniu Barf. Te wszystkie powyższe wymagania spełnia proponowana przez nas karma. Mieszanki na bazie najlepszej jakości różnorodnych surowych mięs z dodatkami, dostarczającymi niezbędnych witamin i wartości odżywczych. Nieodłącznym składnikiem ich diety powinny stać się również warzywa i owoce, podawane zgodnie z wytycznymi.

Podając swojemu psu przygotowaną przez nas karmę na bazie różnorodnego surowego mięsa mięśniowego z odpowiednią ilością podrobów oraz kości w optymalnej proporcji masz pewność, że dajesz mu to co najlepsze. Nasze różnorodne mieszanki przygotowane z dbałością o każdy szczegół oparte o wiedzę i doświadczenie pozwolą dopasować odpowiednio zbilansowaną porcję pożywienia dla Twojego pupila, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze zgodnie z intencją natury.

Dietę Barf możesz wprowadzić w dowolnym wieku psa. Z pewnością sprawi to, że Twój pies będzie zdrowy, pełen witalności, będzie miał piękną szatę i dobrą odporność. Pozwoli ona także zapobiec powstawaniu wielu schorzeń czy alergii, jak również pomoże w leczeniu tych już nabytych.